İşinizde Başarı ve Sebat Duası


İşinizde Başarı ve Sebat Duası
İşinizde Başarı ve Sebat Duası

İşinizde başarı ve sebat duaları ile işinizde sıkıntı yaşamadan sebat ederek hedeflediğiniz yere gelebilirsiniz. Sebat etmek sabretmektir. iş yerine yeni girdiğinizde büyüklerimiz hep sebat et sonrası güzel olacak derler. Ama tabi bazı durumlarda böyle sağlıklı düşünmeyip sebat etmeden işimizde sıkıntılar yaşar ve işimizden oluruz. Böyle bir şeyin olmaması için Allah’tan yardım isteyiniz. İşinizde başarılı olursanız yaşantınızda o kadar huzurlu ve mesut olur. Vereceğimiz bu iki duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz ve göreceksiniz ki en yakın zamanda başarıya ulaşmış olacaksınız.

İşinizde Başarı ve Sebat Duası 

Duanın Okunuşu:

 Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri ue’l-azlmete ‘ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadeüke.Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben sellmen.Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü.Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü.Ve estağfiruke mimma ta’lemü.

Türkçe Anlamı: Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit serden sana sığmıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. (Tirmizi,De’avat,22)


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir