Hayatta Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua (Çok Etkili)


Başarılı
Başarılı

Herkes hayatta başarılı olmak ister. Gerek iş yerinde, gerek okulda gerekse kendi becerilerimizi ortaya koyarak başarı oluruz. Başarı hiç bir zaman tesadüf değildir. Bazı insanlar başarılarının ardında Allah’a dua ettiklerini söylemektedir. Allah dua eden kullarını sever ve kollar. Dua kulların en büyük silahıdır. Temiz ve inanarak okunan dualar genelde kabul gören dualardır.

Bir insanın başarılı olabilmesi için ilk öncelikle yaptığı işi düzgün ve haramsız yapması gerekir. Verilen görevleri düzgün bir şekilde yerine getirmesi lazımdır. Her şeyi yoluna koyduktan sonra başarı için Allah’a dua etmek gerekir. Her şey düzgün olduğu vakit biliniz ki Allah sizin yanınızda olacaktır.

Yeni bir işe girdiniz, okulda sınavlara gireceksiniz, iş yerinde yükselme istiyorsunuz, yaptığınız bir projenin başarılı olmasını istiyorsunuz, kariyer hedefleriniz varsa bu duaları okuyup Allah’a daha yakın olabilirsiniz. Allah dualarınızı kabul eylesin.

Başarı İçin Okunacak Dua

Dualara başlamadan önce temiz olmamıza ve abdestli olmamıza özen gösterelim. Dua etmek için sizi kimsenin rahatsız edemeyeceği bir yerde olmalısınız. Duanız bölünmemeli ve yarım kalmamalıdır. Her duadan önce “Bismillahirrahmanirrahim” demeliyiz.

Her işte Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

Okunuşu

 “Allahümme inni es’elüke s-sebate fi’l-emri ve’l-azimete ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra. ni’metike ve hüsne ibadetike. Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü. Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü.”

Anlamı, “Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum.

 


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir